آنچه خانمها بهتر است قبل از سفر به آن توجه کنند

این روزها، خانم‌ها تمایل بیشتری برای سفر کردن به‌صورت تنهایی دارند. بسیاری از خانم‌ها تمایل به شرکت در سفرگروهی، خانوادگی یا به همراه دوستانشان دارند. به تنهایی سفر کردن مزایای خاص خود را دارد. سفر کردن به تنهایی برای زنان شاید کمی در نظر اول نگران کننده باشد ، اما لزوماً این دیدگاه درست نیست. مسلما اگر قبل از سفر تحقیق کنید و از شرایط آن منطقه باخبر باشید، نگرانی کمتری خواهید داشت. کاملا بدیهی است که برای خانمها نباید نگرانی از تنها سفر کردن، باعث از دست رفتن تجربه های جدید و یادگیری شود. در جامعه امروزی، معمولاً خانم‌ها در محل کار، ساعت‌ها مشغول کار هستند . بنابراین سفر با دوستان یا به تنهایی میتواند در افزایش انرژی و روحیه اثرات ثمربخشی داشته باشد.


انتخاب وسایل مورد نیاز برای داشتن یک سفر بی دغدغه و لذت‌بخش، یکی از سخت‌ترین تصمیماتی است که قاعدتاً برای هر کسی پیش آمده است. این تصمیم گیری ممکن است از جهاتی برای خانم‌ها دشوارتر باشد. اگر شما درباره اینکه مقصد سفر شما چه نوع آب و هوایی  دارد یا چه نوع لباس‌هایی را باید برای راحتی بیشتر انتخاب کنید، اطلاع داشته باشید بسیار سفر راحتر و لذت بخش تری خواهید داشت . گاهی برای چیدن چمدان کل اتاق را در چمدان خود چیده‌اید اما باز لوازمی که می‌خواستید را فراموش کرده‌اید. برای آنکه در سفرها با خیالی آسوده و راحت بتوانید به تفریح‌های هیجان‌انگیز و بی دغدغه بپردازید، باید قبل از هر کاری باید لیستی از وسایل ضروری و  مورد نیاز خود را تهیه کنید. این لیست کاملاً وابسته به نوع سفری و مقصدی است که پیش روی دارید.  در ادامه توضیحاتی از انواع سفرها برای کمک به شما در انتخابتان آورده شده است: 
انواع مسافرت‌ها میتواند شامل سفرهای خانوادگی، کاری، زیارتی و غیره ‌باشد. در سفرهای کاری که از نامش مشخص است با هدف انجام پروژه‌ کاری  است. 
نوع دیگر سفر از سفرهای زیارتی است که از رایج‌ترین انواع مسافرت هستند .لیست وسایل ضروری سفر برای خانم‌ها در این نوع از سفر دارای اهمیت ویژه‌ای است.  
سفرهای ماجراجویانه از انواع دیگر سفرهای پرطرف دار هستند . این سفرها به تازگی در بین عامه مردم و مخصوصاً جوان ها جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌اند. 
نوع دیگری از سفر وجود دارد، که از آن با نام کوله‌گردی یا بک‌پکری یاد می‌شود. در این نوع سفر به جای چمدان، از کوله‌پشتی استفاده می‌شود و تا آنجایی که می‌شود تمام وسایل خود را درآن می‌گنجانند.این سفر به قشر خاصی تعلق دارد که اکثرا طبیعت گرد و اهل کمپ در نقاط بکر طبیعی هستند.


لیست وسایل سفر خانم‌ها می‌تواند از نظر نوع سفر، تفاوت سلیقه‌ها، شرایط منطقه و غیره متنوع باشد. اما یکسری از وسایل و لباس‌ها در هر سفری مشترک است. این وسایل را می‌توان به دسته‌هایی شامل لباس‌ها، خوراکی‌ها، مدارک و لوازم کودک و غیره تقسیم بندی کرد. شاید بتوان گفت که پوشاک، در لیست وسایل مورد نیاز سفر برای خانم‌ها، حرف اول را می‌زند. انتخاب لباس‌های مورد نظرتان بستگی به منطقه و فصلی که می‌خواهید به آن سفر کنید، دارد. برای مثال اگر مقصد شما جنوب ایران باشد، لباس‌های تابستانی، خنک و نخی در اولیت اول هستند اما اگر در فصل زمستان هستید، لباس‌های پاییزه باید در لیست وسایل شما قرار گیرد. مثال دیگر اینکه اگر به ارتفاعات زاگرس یا البرز می‌روید، باید برای در امان بودن از سرما و یخبندانان آن جا با خود پوشاک گرم ببرید. اصولاً پس از خاطره‌ها چیزی که از سفرها به یادگاری می‌ماند، عکس‌ها هستند. اگر می‌خواهید در عکس‌های خود در سفر به بهترین حالت به نظر برسید، رنگ روسری و مانتو خود را مناسب با یکدیگر انتخاب کنید. همچنین برای خانم‌هایی که به چروک حساس هستند، جنس پارچه لباس‌ها در چمدان مهم است. این دسته از خانم‌ها نباید لباس‌هایی که جنسشان کتان و پنبه است را فراموش کنند.
شما به هرمقصدی که سفر می‌کنید باید جایگاه لوازم بهداشتی را جدی بگیرید. راه حل آن هم، به همراه داشتن یک کیف کوچک لوازم بهداشتی درون چمدانتان است.
لوازم بهداشتی شامل کرم‌های مرطوب کننده و ضد آفتاب که از مهم‌ترین وسایل بهداشتی‌اند، که باید به همراه داشته باشید.
در سفرهای جاده‌ای کیسه‌های خوراکی در ماشین را نمی‌توان حذف کرد. در سفرهای خانوادگی، مادر خانواده باید به فکر تامین خوراک اعضای خانواده باشد. بهتر است در سفر برای جلوگیری از ریسک مسمومیت، از خوراکی‌های مطمئن و خانگی استفاده کرد.


به همراه داشتن وسایل زیاد و غیرضروری کاری به جز اینکه شما را مجبور به مراقب وسایل‌ها کند، نخواهد داشت. پس فقط یک چمدان جمع‌وجور به همراه داشته باشید. همراه داشتن یک نقشه کاغذی در صورتی که باتری تلفن خود را از دست بدهید، به شما خیلی کمک می‌کند. البته پیدا کردن مسیرها با جستجو بین مردم نیز می‌تواند جالب باشد اما گاهی ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که هیچ راه دیگری به جز نقشه خوانی نداشته باشید.
قبل از شروع سفر، کمی صبر کنید و مطمئن شوید که حداقل یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را از برنامه سفرتان آگاه کرده‌اید. اشتراک گذاشتن اطلاعاتی مثل اطلاعات کلی درباره برنامه سفر، شماره پرواز و رزرو می‌تواند خیلی مفید باشد. اشتراک گذاری اطلاعات هتل باعث می‌شود در مواقع ضروری که شما در دسترس نیستید یا مشغله دارید، آن ها با هتل تماس گرفته و از دلشوره بیرون بیایند. 
برنامه‌ریزی سفر با یک نفر که تجربه سفری درباره مقصد شما دارد، می‌تواند دلگرم‌کننده باشد.
قبل از آغاز سفر، کمی درباره دانستن آدرس هتل محل اقامت نیز تحقیق کنید. اگر به خارج از کشور سفر می‌کنید، بهتر است آدرس سفارت کشور خود را هم یادداشت کرده و به همراه داشته باشید. همیشه ممکن است شرایطی به وجود بیاید که این اطلاعات مفید باشند.
نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، اینکه سعی کنید ورود و خروج خود را به هر مقصد، به شکلی برنامه‌ریزی کنید که با تاریکی شب روبه‌رو نشوید. حتی اگر به یک مقصد گردشگری محبوب سفر می‌کنید و به تصور عموم مردم جابه‌جایی در این مقصد ایمن به نظر می‌رسد، بدانید در یک شهر غریب، چمدان به دست به دنبال یک تاکسی بودن چندان ایمن نیست.
اگر به محض رسیدن به مقصد، پول نقد همراه خود را به دو قسمت تقسیم کنید، خیالتان از بابت امنیتان ها راحت‌تر است. قسمتی از پول را در هتل و قسمت دیگر را به همراه خود داشته باشید. با این کار خیالتان راحت است که در صورت گم کردن یا به سرقت رفتن پول، هنوز قسمتی از آن در جایی امن وجود دارد.


چند پیشنهاد برای حفظ امنیت زیورالات شما آورده می‌شود، که پیشنهاد به خواندن آن می‌دهیم. درباره انگشتر، انگشترهایتان را داخل قوطی قرص نگه دارید تا گم نشوند. درباره گوشواره‌ها، گوشواره‌های کوچکتان را به دکمه آویزان کنید تا گم نشوند. برای جلوگیری از دزدی پول‌هایتان را هم می‌توانید، داخل ظرف خالی رژ لب بگذارید.
وقتی به طبیعت می‌روید در واقع به محل زندگی حیوانات قدم گذاشته‌اید. پس باید با طبیعت مهربان باشیم. در طبیعت آشغال نریزید و با طبیعت دوست باشید. فاصله مناسب با حیوانات نیز باید رعایت شود. 
نکته‌ای دیگر اینکه اکثر خانم‌ها نگران وزن خود هستند . در هنگام کوهنوردی وقتی فعالیت‌های ورزشی زیادی دارید، مسلماً کالری غذاهای مصرفی شما بیشتر می‌سوزد. پس انتخاب غذایی سالم و طبیعی می‌تواند بهترین انتخاب برای تأمین انرژی شما در طول سفر باشد.یکی از میوه‌هایی که خیلی راحت در کوله سفر جا می‌گیرد، موز است. این میوه، برای خراب نشدن احتیاج به یخچال ندارد. در سفرهایی که عضلات بیشتر تحرک دارند، پتاسیم بیشتری احتیاج است. موز، بهترین منبع پتاسیم است که می‌تواند در کوهنوردی به شما کمک کند.

 

تمامي حقوق اين سايت برای آژانس یزد مهر نوین محفوظ است